Nenašli jste co hledáte? Volejte +420 224 212 723E-SHOP

Sběr zářivek a úsporných žárovek

Prodejna železářství Praha 1 je zařazena do systému Zpětného odběru lineárních zářivek a úsporných žárovek.

S rostoucí oblibou a rozšířením úsporných žárovek, vzniká problém kam s nimi. Ne vždy máte cestu do Sběrného dvora a vyhodit zářivku do kontajneru na směsný odpad není příliš ekologické.

V prodejně železářství U Rotta na Praze 1, Linhartská 6 můžete odevzdat toto elektrické zařízení ve stejném množství a tipu jako si zakoupíte, popřípadě po dohodě s prodavači od Vás převezmem i větší množství těchto výrobků.

Zpětný odběr provádíme ve spolupráci se společností EKOLAMP.

Zelezarstvi Ekolamp   

Kam s nefunkční zářivkou? 

Snad každý z nás musel v poslední době doma, či v práci řešit, co s úspornou zářivkou, která po letech přestala svítit. Vysloužilé lineární, či úsporné zářivky a výbojky totiž nepatří do popelnice na směsný odpad, kde z nich při rozbití mohou unikat nebezpečné látky. Zejména pak rtuť.

V minulosti to bylo snadné, klasická wolframová žárovka se prostě vyhodila do popelnice na komunální odpad a z obchodu se přinesla nová. Je to již pár let co se klasické wolframové žárovky přestaly v Evropské unii vyrábět, a tak postupně všichni začínáme používat ekonomicky a ekologicky šetrnější světelné zdroje. Tedy kompaktní a lineární zářivky či LED žárovky. Má to ale jeden háček: pokud taková úsporka dosvítí, nesmí skončit v běžném koši a nepatří ani do tříděného skla.
Důvodem je jedovatá rtuť, kterou zářivky (trubicové i kompaktní úsporné) v malém množství obsahují. Při špatném či neodborném zacházení a ve vyšších koncentracích může rtuť ohrozit lidské zdraví a životní prostředí.
Nejjednodušší je vzít starou zářivku a odevzdat ji v obchodě při nákupu té nové.

Třebas u nás v prodejně.

Další možnost, jak správně naložit s nefunkční zářivkou, je odevzdat ji v nejbližším sběrném dvoře. Obsluha sběrného dvora od Vás úsporku zdarma převezme a uloží ji do speciální sběrné nádoby, aby se nerozbila. 

Zelezarstvi Ekolamp

Počet sběrných míst roste: nyní jich je bezmála 4 000.

V Česku lze vyřazené úsporné zdroje vrátit v jakémkoli obchodě s elektronikou, ve sběrných dvorech obcí či do malých sběrných nádob, které se nacházejí v obchodních centrech, úřadech nebo v řadě firem: Více informací o místě zpětného odběru a správné likvidaci osvětlovacích zařízení je k dispozici na www.ekolamp.cz.

 Zpětný odběr zářivek - železářství      Zpětný odběr zářivek - železářství    Zpětný odběr zářivek - železářství 

V našich prodejnách zakoupíte úsporné žárovky a lineární zářivky od firmy OSRAM a Panasonic.

Značky OSRAM a Panasonic zaručují kvalitu a dlouhou životnost námi prodávaných výrobků.


Více informací najdete na Facebooku
Kontakty E-shop Služby

PRAHA 1 - staré město

Linhartská 6
110 00 PRAHA 1
tel./fax : 224 212 723

e-mail: praha1@urotta.cz

Prodejní doba

Po - Pá - 8:00 - 18:00
So - 9:00 - 13:00

Najdete nás v Linhartské ulici 50m
od bývalé prodejny železárství "U Rotta"

Kontaktní formulář

Created 2016 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.